preloder
Scroll to top

Majast

A-energiaklassi korterelamu ehitusel on kasutatud kaasaegseid ehituslahendusi ning kvaliteetseid materjale, mis tagavad oluliselt parema heliisolatsiooni, energiasäästlikkuse, mugavuse ning madalad küttekulud.

Korterelamu rajatakse vaivundamendile. Välisseinad on õõnesplokkseinad, mis on soojustatud efektiivsete soojusisolatsioonimaterjalidega ning viimistletud õhekrohvsüsteemiga. Korterite vahelised seinad on pahteldatud ja värvitud õõnesplokkseinad, mis tagavad väga hea heliisolatsiooni.

Välispiiretes on energiasäästlikud ja mürasummutavad sissepoole avanevad kolmekordse klaaspaketiga puit-alumiiniumaknad. Trepikoja sissepääsuuks on osaliselt klaasitud alumiiniumprofiiluks. Trepikoja sissepääsuuks on avatav sarjastatud võtmega ning fonolukusüsteemiga. Korterite välisuksed on EI30 tulekindlusega puidust tuletõkkeuksed.

Soojusvarustuse tagab hoonel tõhus kaugküte. Korterelamu katusele on paigaldatud päikesepaneelid, mis tagab hoone A-energiaklassi tõhususe. Korterite eluruumides on vesipõrandaküte, vannitubades ja duširuumides elektripõrandaküte ning kõikide ruumide temperatuuri saab eraldi igas korteris termostaadiga reguleerida. Üldkasutatavates ruumides on radiaatorküte.

Hoone sisekliima tagamiseks on ette nähtud igasse korterisse üks soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbesüsteem ning köögikubu väljatõmbesüsteem, mis tagab ventilatsiooni efektiivsuse, autonoomsuse ja madala mürataseme. Agregaadid paigaldatakse peidetult vannitubadesse ripplagede taha.

Korterite kütte- ja ventilatsioonisüsteemid on kaugjuhitavad, nutilahendusena mobiiltelefoni kaudu. Korterite kütte eest tasumine toimub vastavalt tarbimisele. Minimaalne korterite temperatuur kehtestatakse korteriühistu põhikirjas.

Rõdudele paigaldatakse musta tooni metallist piirded mahagoni tooni puidust raamiga. Rõdu seinad kaetakse vertikaalse mahagoni tooni laudisega. Rõdu põrandad kaetakse terrasilaudisega. Samuti rajatakse osaliselt prantsuse tüüpi rõdusid põrandast laeni avatavate akende näol, mille ette paigaldatakse samuti musta tooni metallist piirded mahagoni tooni puidust raamiga.